- KSOW 2014-2020
- Legislacja KSOW 2014-2020
- Plan działania i plany operacyjne
- Operacje realizowane przez Partnerów KSOW w ramach Planu Działania KSOW 2014-2020
- Konkurs nr 1/2017 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 2/2018 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 3/2019 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 4/2020 dla Partnerów KSOW
- Wojewódzka Grupa Robocza ds. KSOW 2014-2020
- Księga wizualizacji znaku PROW 2014-2020
- Pomoc techniczna PROW 2014-2020
- Partnerzy KSOW
- KSOW 2007-2013
- Publikacje
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
VII ŚWIĘTO PIEROGA
W otoczeniu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego po raz siódmy niewielka wieś Stare Kolnie zamieniła się w prawdziwą oazę smaków, a wszystko to za sprawą "VII Święta Pieroga", które przez dwa dni 23-24 sierpnia br. przyciągnęło wielu smakoszy tego tradycyjnego, polskiego dania.
Nikt nie liczył nadprogramowych kalorii, bo nie spróbować pierogów ulepionych przez mieszkańców wsi byłoby grzechem, a chętnych do raczenia się tym staropolskim przysmakiem było całkiem sporo. Było w czym wybierać - serwowano pierogi m.in. ze szpinakiem, kapustą, grzybami, mięsem, kaszą oraz całą gamę pierogów na słodko. Nieodłącznie kucharskim wydarzeniom towarzyszył konkurs „Pierogi na różne sposoby”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali całą gamę pomysłów na to, jak zamienić to powszechnie znane danie w prawdziwą symfonię smaków. Nagrody w konkursie ufundowali: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Wójt Gminy Popielów, Przewodniczący Rady Gminy i Sponsorzy.
Laureatami w konkursie zostali:
- I miejsce (nagroda Urzędu Marszałkowskiego) - Czechowski Wojciech i Magdalena Fryzowicz za pierogi "Na złość Putinowi" (z jabłek),
- II miejsce (nagroda Urzędu Marszałkowskiego) - Kochan Joanna za "pierogi z włoską nutą"
- III miejsce (nagroda Urzędu Marszałkowskiego) - Gorek Justyna za "pierogi postne"
- IV miejsce (nagroda Wójta) - Gawlas Stanisława za "pierogi tradycyjne z kapustą i mięsem"
- V miejsce (nagroda Przewodniczącego Rady Gminy) - Zawada Teresa za "pierogi szpinakowe fantazyjne"
- wyróżnienie (nagroda Urzędu Marszałkowskiego) - Gabriela Posyniak za "słodkie pierogi z makiem - śmietaną i cynamonem".
Oprócz degustacji organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Były więc konkursy i dmuchańce oraz ludowe przyśpiewki i wspólne biesiadne śpiewanie.
Impreza tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – nie tylko mieszkańców województwa opolskiego, ale też dolnośląskiego Wśród jej akcentów muzycznych znalazł się m.in. koncert popularnego zespołu TEKLA KLEBETNICA.