- KSOW 2014-2020
- Legislacja KSOW 2014-2020
- Plan działania i plany operacyjne
- Operacje realizowane przez Partnerów KSOW w ramach Planu Działania KSOW 2014-2020
- Konkurs nr 1/2017 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 2/2018 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 3/2019 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 4/2020 dla Partnerów KSOW
- Wojewódzka Grupa Robocza ds. KSOW 2014-2020
- Księga wizualizacji znaku PROW 2014-2020
- Pomoc techniczna PROW 2014-2020
- Partnerzy KSOW
- KSOW 2007-2013
- Publikacje
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Gmina Prudnik - Organizacja Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego
W dniach 3-5 czerwca 2016r. w Prudniku zorganizowana została we współpracy z Gminą Prudnik Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego”.
Operacja miała na celu organizację wystawy tematycznej w tym przypadku prezentującą osiągnięcia twórczości ludowej i rzemiosła artystycznego oraz promocję dziedzictwa kulturowego głównie obszarów wiejskich Gminy Prudnik. Impreza jest znana także poza granicami kraju, głównie w gminach czeskich położonych blisko granicy państwa. Projekt miał na celu ochronę dziedzictwa kulturowego oraz ochronę i ponowny rozwój ginących (a w dalszym ciągu jeszcze istniejących) tradycji rzemieślniczych, które mogą stanowić alternatywne źródło dochodu poprzez aktywizację zawodową osób bezrobotnych.
Projekt w swoich założeniach miał również za zadanie pogłębiać wiedzę i doświadczenie osób prowadzących już działalność gospodarczą dzięki umożliwieniu wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami wystawy oferującymi podobne wyroby i usługi.
Impreza promująca materialne dziedzictwo kultury ludowej miała w perspektywie wpłynąć pozytywnie na włączenie społeczeństwa wiejskiego do realizacji wspólnych projektów dotyczących nie tylko kultury i sztuki ale również dotyczących jej materialnego dziedzictwa, które w dalszej perspektywie, może stać się narzędziem aktywizacji zawodowej.
Grupę docelową stanowiły:
- osoby zainteresowane twórczością ludową i rzemiosłem artystycznym, które rozważają swoją aktywizację zawodową oraz które prowadzą już działalność gospodarczą w sektorze rzemiosła.
- osoby, które w wyniku działań restrukturyzacyjnych utraciły swoje miejsce pracy, a poszukują nowych źródeł aktywności zawodowej opartych na rzemiośle artystycznym oraz twórczości ludowej
- młodzież i dzieci poznające dziedzictwo kulturowe
- społeczność lokalna oraz turyści odwiedzający Gminę Prudnik.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.