- KSOW 2014-2020
- Legislacja KSOW 2014-2020
- Plan działania i plany operacyjne
- Operacje realizowane przez Partnerów KSOW w ramach Planu Działania KSOW 2014-2020
- Konkurs nr 1/2017 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 2/2018 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 3/2019 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 4/2020 dla Partnerów KSOW
- Wojewódzka Grupa Robocza ds. KSOW 2014-2020
- Księga wizualizacji znaku PROW 2014-2020
- Pomoc techniczna PROW 2014-2020
- Partnerzy KSOW
- KSOW 2007-2013
- Publikacje
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” - Bogactwo lasów
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” jako partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje operację pn. Bogactwo lasów w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020,
Plan operacyjny na lata 2020-2021.
Termin realizacji operacji: 01.04.2020r. - 31.10.2020r.
Miejsce realizacji operacji: województwo opolskie
Wysokość kosztów kwalifikowalnych: 39 778,90 zł.
zakres realizacji operacji:
I. Organizacja dwudniowych warsztatów geologicznych w Izbie Geologicznej przy Leśniczówce Zarzecze w Kielczy.
II. Organizacja warsztatów edukacyjnych na leśnych ścieżkach w Nadleśnictwie Zawadzkie: Warsztaty edukacyjne w dolinie rzeki Małej Panwi I cykl; Gry i zabawy z Dinozaurem – animator; Leśne ścieżki przyrodnicze – warsztaty edukacyjne; Kącik zabaw i gier.
III. Spotkanie podsumowujące bogactwo leśne, zasoby geologiczne oraz zwierząt żyjących w lesie i na obszarach wiejskich, w szczególności Koniki polskie.
1. Spotkanie dotyczące bogactwa lasów, zasobów geologicznych oraz zwierząt żyjących w lesie i na obszarach wiejskich, w szczególności Koniki polskie: Podsumowanie 3 etapowych warsztatów tematycznych; Przedstawienie działalności LGD „Kraina Dinozaurów” oraz możliwości pozyskiwania wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej.
2. Warsztaty edukacyjne w dolinie rzeki Małej Panwi II cykl.
3. Warsztaty przy zagrodzie Koników polskich. Przejażdżka bryczką po leśnych ścieżkach Nadleśnictwa Zawadzkie zaprzęgiem Koników polskich.
4. Warsztaty dotyczące bogactwa leśnego.
IV. Nagranie filmu promującego.
V. Promocja projektu w radiu.
Cel operacji:
Celem operacji „Bogactwo lasów” jest informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym, a także zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, co w następstwie ma przyczynić się do osiągnięcia celu nadrzędnego, czyli promowania zasobów środowiska i dziedzictwa naturalnego Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów”. Przy współpracy z partnerami: Nadleśnictwem Zawadzkie, Stowarzyszeniem Odnowy i Rozwoju Spórok, pracownikami naukowymi Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Państwowego Instytutu Geologicznego z Warszawy i Sosnowca wypromowane i zachowane zostanie dziedzictwo przyrodnicze i geologiczne na obszarze LGD „Kraina Dinozaurów”.
Przewidywane efekty realizacji operacji:
Efektem natychmiastowym, osiągniętym bezpośrednio po zrealizowaniu projektu „Bogactwo lasów” będzie przekazanie dogłębnych informacji
i wypromowanie obszarów wiejskich wśród mieszkańców województwa opolskiego, będą to także wyszkolone i przystosowane do ciągnięcia zaprzęgu koniki z hodowli Koników polskich. Dzięki ich przystosowaniu i wypromowaniu możliwy stanie się dalszy rozwój hodowli i przygotowana oferta - przejażdżka bryczką po leśnych ścieżkach. Poprzez udział w warsztatach uczestnicy zdobędą wiedzę na temat zasobów bogactwa flory i fauny lasów, zasobów geologicznych, walorów przyrodniczych i historycznych doliny Małej Panwi, potencjału turystycznego jakim jest rzeka Mała Panew, pozyskają wiedzę o hodowli Koników polskich. Efektem natychmiastowym będzie również to,
iż poprzez sam udział w projekcie „Bogactwo lasów” uczestnicy wdrożeni zostaną w podjętą inicjatywę rozwoju obszarów wiejskich.
Priorytet 1: Wspieranie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie, leśnictwie i na obszarach wiejskich.
Cel 1: Zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Cel 3: Informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym.
Działanie 13: Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.